Niin vaan on jälleen kesä kääntynyt kohti alkusyksyä – vaikkei kelistä todellakaan niin uskoisi 😀 Koulut ovat alkaneet ja illat pimenneet tunnelmallisesti.
Onkin aika klousata tämän vuoden huikea Suomen suven suloisimmat -kotimaanmatkailun reissukesä! Jutun lopussa paljastan, kuinka mahtava määrä kilometrejä meidän reissumittariin tänä kesänä kertyikään……..!
Tähän juttuun kokosin teille vielä kaikki tämän kesän 9 ihanaa kohdetta, jos vaikka jonkun missasit 🙂 Ja tämän sivun äärelle voit aina sitten näppärästi palata, kun haluat innostua ja inspiroitua suunnittelemaan sinun seuraavan kotimaanmatkailun reissusi.
*kohteiden kanssa tehty kaupallista yhteistyötä kesällä 2022
Nokia: herkullisia kesän makuja ja eturivin artisteja

Tunnelmallinen vanhan ajan keidas: Tampereen Tallipiha

Turku: täydellisesti meren ja makujen äärellä

Ikimuistoisia juhannusmuistoja Ahvenanmaalla

Vintagelöytöjen aarreaitta: Kirpputori Kisälli Lahdessa

Pälkäne: pikkukunta yllätti isosti!

Kulttuurin ja keltaisuuden keidas: Kajaani

Värikäs ekoputiikki täynnä kotimaista luonnonkosmetiikkaa: Oranssi Orava Vantaalla

Hulppea ja legendaarinen Original Sokos Hotel Ilves Tampereella

Aikamoisen ihanat kohteet, vai mitä? Kilometrejä näihin reissatessa autolla, junalla ja laivalla kertyi hulppeat 3450 🙂
Vierailitko sinä joissakin näissä kohteissa? Tai minne suuntasi sinun kesän 2022 ikimuistoisin kotimaanmatkailun reissusi? <3
Innolla jo ensi kesää odottaen – nooh, onneksi kotimaanmatkailua saa tehdä ympäri vuodenkin 😉
Elokuisin helleterkuin,
Ellu